czwartek, 1 grudnia 2011

Podaruj dzieciom GODNE Święta!


Co 4 dziecko w Polsce jest niedożywione, a co 8 żyje w ubóstwie. Ich rodzice zaliczają się do 1/3 społeczeństwa, które na co dzień żyje w niedostatku. Święta Bożego Narodzenia to szczególny okres w roku. Polski Czerwony Krzyż prowadzi w grudniu kampanię pod hasłem: "Podaruj dzieciom GODNE Święta".

Polski Czerwony Krzyż już ponad 10 lat prowadzi program Godne Dzieciństwo , w ramach którego zapewnia każdemu potrzebującemu dziecku kompleksową opiekę. Przez cały rok dzieci dożywiane są w szkolnych stołówkach lub świetlicach. W wakacje wyjeżdżają
na kolonie i obozy, na których czekają na nie zajęcia sportowe, edukacyjne oraz nauka pierwszej pomocy i wycieczki. Po powrocie z wakacji każde potrzebujące dziecko otrzymuje od Polskiego Czerwonego Krzyża wyprawkę do szkoły.

Przed świętami, w ramach Czerwonokrzyskiej Gwiazdki , PCK przekazuje paczki z żywnością, artykułami higienicznymi i zabawkami dla dzieci. Organizuje spotkania opłatkowe i wieczerze wigilijne, odwiedza osoby chore i samotne. Świąteczna pomoc Polskiego Czerwonego Krzyża kierowana jest do najuboższych i opuszczonych, do rodzin wielodzietnych oraz osób samotnie wychowujących dzieci, do bezrobotnych, bezdomnych i chorych. Pomoc przekazywana jest również do noclegowni, schronisk, świetlic środowiskowych i punktów opieki PCK.

Wszystko to jest możliwe dzięki pomocy sponsorów i darczyńców, którzy wysyłając sms-y, czy przekazując środki na konto programu, wspierają podopiecznych PCK.

Święta Bożego Narodzenia to szczególny okres w roku i każde dziecko zasługuje na to, by był to czas spędzony w rodzinnym gronie, bez codziennych trosk i zmartwień. Przy wigilijnej wieczerzy spotykamy się z rodziną, a w większości domów, zgodnie z tradycją, stoi puste nakrycie dla niezapowiedzianego gościa. Trudno uwierzyć, ale przy takim pustym nakryciu codziennie siada co 4 polskie dziecko, którego rodziców nie stać na zapewnienie mu posiłku.

Wystarczy jeden SMS, aby sprawić, że pusty talerz zapełni się. Podaruj dzieciom GODNE Święta!

Polski Czerwony Krzyż apeluje o SMS- y o treści POMOC pod numer 7364 lub wpłaty na konto o numerze 29 1160 2202 0000 0001 7515 5898 z dopiskiem â Godne Dzieciństwoâ .

Więcej o programie â Godne Dzieciństwoâ na www.godnedziecinstwo.pl
Dodatkowe informacje:

Urszula Okoń
Polski Czerwony Krzyż
Tel. 22/32 61 316, 601 354 166. 
Zuzanna Krygiel
Dział Promocji i Pozyskiwania Dochodów

Polski Czerwony Krzyż
Zarząd Główny
ul. Mokotowska 14
00-561 Warszawa
tel. 22 32 61 251
kom. 723 281 996
fax. 22 62 84 168

Zamień GŁODNE Dzieciństwo na GODNE Dzieciństwo! Wyślij SMS o treści "POMOC" pod numer 7364!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz