środa, 22 lutego 2012

Z informatyką za pan brat.

Informatyka i technologie informatyczne zapanowały nad światem. Kto w dalszym ciągu wyobraża sobie życie bez elektronicznych udogodnień? Skąd czerpać wiedzę na temat rozwoju w dziedzinie informatyki? Co przyciąga pasjonatów informatyki do Krakowa na początku marca i trzyma ich w swojej garści przez trzy dni?


To już ósmy raz, kiedy Studencki Festiwal Informatyczny zagości w Krakowie. Jest to konferencja organizowana przez studentów czterech krakowskich uczelni, którzy poświęcają swój czas, żeby rozwijać się w dziedzinie informatyki i żeby zachęcić do tego innych. A tym, których zachęcać nie trzeba, pomóc odnaleźć nowe ścieżki, pokazać nowe technologie lub sposoby rozwiązania problemów. Istotna jest wiedza o tym, gdzie i w jaki sposób szukać, do kogo zwrócić się po radę lub nawet – z kogo brać przykład. A tego u nas dostatek.

Już od lat festiwal cieszy się dużą popularnością. Uczestnicy konferencji mogą brać udział w wykładach i warsztatach prowadzonych przez światowej sławy specjalistów, a także przez osoby, które zgłosiły się same, pokazując, że mają coś interesującego do zaprezentowania. Dodatkową atrakcją jest możliwość udziału w niezliczonej ilości konkursów z nagrodami. Żeby otrzymać nagrodę czasem wystarczy jedynie odrobina szczęścia i obecność na wykładzie.

Kto może wziąć udział w festiwalu? Każdy! Bez względu na wiek, płeć, wykształcenie czy zainteresowania. Jedyne, czego potrzeba, to chęci, gdyż konferencja była, jest i będzie bezpłatna i otwarta dla wszystkich. Wystarczy chcieć przyjść na festiwal, otworzyć swój umysł szeroko i słuchać.

8. Studencki Festiwal Informatyczny odbędzie się w dniach 8-10 marca w Audytorium Maximum Uniewersytetu Jagiellońskiego. Już niedługo będzie można poszerzyć swoją wiedzę o systemie Android, wizualizacji danych, roli informatyki w administracji państwowej, czy wysłuchać humorystycznego wykładu dotyczącego błędów najczęściej popełnianych przez deweloperów aplikacji webowych i twórców przeglądarek. Osoby, których spełnieniem marzeń nie jest praca za biurkiem przez osiem godzin dziennie, na pewno chętnie dowiedzą się, jak zostać wolnym strzelcem i jak wygląda taka praca. Tematów jest wiele i na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

Chcesz poznać więcej szczegółów? Koniecznie zajrzyj na stronę festiwalu: www.sfi.org.pl a także na www.facebook.com/Studencki.Festiwal.Informatyczny.

Czekamy na Ciebie!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz